لب و بینی ستاره هراتی را همسرش برید

مردی در ولسوالی انجیل هرات، پنجشنبه شب (21 قوس) همسر 30 ساله‌اش را نخست لت و کوب کرده، سپس با چاقو بینی و لب وی را بریده است.

 vv

رییس دفتر والی هرات، سمیع وفا می‌گوید که نام این زن ستاره است و شوهرش معتاد به مواد مخدر می‌باشد. این رویداد طوری اتفاق می‌افتد که شوهر وی “همیشه” از او درخواست پول می‌کرد و این‌بار می‌خواست که زیورآلات او را بگیرد و به‌فروش برساند که از سوی خانم‌اش ممانعت صورت می‌گیرد، ممانعت که منجر به از دست دادن بینی و لب‌ بالایش گردید.

آقای وفا می‌افزاید که این خانم حوالی چهار صبح پنجشنبه به شفاخانه انتقال داده شد و حالا تحت درمان است.

سخنگوی فرماندهی پلیس هرات، عبدالرووف احمدی می‌گوید که شوهر این زن تا هنوز فراری است، اما دو تن در پیوند به این قضیه دستگیر شده اند.

آقای وفا می‌گوید: “برای پایین آوردن آمار خشونت‌ها علیه زنان مقام ولایت از نهادهای مدنی و نهادهای‌که در راستای محو خشونت علیه زنان کار می‌کنند خواسته است که با آگاهی دهی از طریق رسانه‌ها با این پدیده مبارزه  نمایند، خواسته‌ی که از سوی این نهادها هم استقبال گردیده است.”

کم‌سوادی، ازدواج‌های پیش از وقت و فقر اقتصادی از عواملی اند که منجر به خشونت علیه زنان می‌گردند و ماریا بشیر، دادستان هرات می‌گوید که از یک‌سال به‌این سو 108 مورد خشونت در دادستانی اختصاصی خشونت علیه زنان به‌ثبت رسیده که 19 مورد آن قتل می‌باشد.

محمد رفیع، سینا

نظرتان را بنویسید