ارتقا دیپارتمنت ژورنالیزم دانشگاه هرات به دانشکده ژورنالیزم

دیپارتمنت ژورنالیزم دانشگاه هرات امروز در یک گردهمایی ویژه در سالون مولانا عبدالرحمان جامی دانشگاه هرات به سطح دانشکده ارتقا یافت.

سهیلا عرفانی مسوول دانشکده ژورنالیزم می گوید ارتقا دیپارتمنت ژورنالیز به سطح دانشکده به کوشش مقام  ریاست دانشگاه و استادان ژورنالیزم صورت گرفته است.

خانم عرفانی در سخنان خود افزود  دوره ای ماستری برای استادان ژورنالیزم با همکاری یکی از فاکولته های آمریکایی برگزار شده است، و فعلان استادان درحال سپری کردن دوره ای ماستری هستند.

این گردهمایی با حضور مسوولین دولتی، خبرنگاران، مسوولین رسانه ها و دانشجویان ژورنالیزم دانشگاه هرات برگزارشد.

غلام عثمان بارز حسینی رییس دانشگاه هرات در سخنان خود گفت به زودی مکانی برای دانشکده ژورنالیزم با همکاری کشور آمریکار ساخته خواهد.

آقای بارزحسینی افزود این ساختمان که کار آن آغاز شده است، در آن بخش های مطبوعات، تلویزیو و رادیو به صورت عملی برای دانشجویان تدریس خواهد شد.

در همین حال وکیل احمد همکار رییس کانون ژورنالیستان دانشگاه هرات و یک تن دانشجو از رییس دانشگاه و استادان ژورنالیزم بخاطر ارتقا دیپارتمنت  سپاسگزاری می کندو می گوید امیدوار است، ارتقا دیپارتمنت ژورنالیزم موجب ارتقا سطح دانش دانشجویان شود.

در پایان این گردهمایی اصیل الدین جامی معاون مقام ولایت، تبدیل شدن دیپارتمنت ژورنالیزم را به سطح دانشکده کوشش وقدرت ریاست دانشگاه دانست و به دانشجویان و استادان ژورنالیزم وعده داد، تا از لحاظ تجهیزات و امکانات رسانه ای آن ها  را همکاری کند.

دیپارتمنت ژورنالیزم در سال 1381 خورشیدی در دانشکده زبان و ادبیات دانشگاه هرات تاسیس شد، و تا به حال 5 دوره از دانشجویان آموزش دیده اند.

گزارش: تواب کیان

 

 

نظرات مسدود است