بزرگترین پروژه در تاریخ امریکا؛ در افغانستان گشایش یافت

منتشر شده در تاریخ 08 نوامبر 2014 | نظرتان را بنویسید

پروژه مشترک امریکا-افغانستان برای توانمندسازی زنان کشور زیر نام پروموت (ارتقا) به هزینه 216 میلیون دالر امروز شنبه (17 عقرب) در کابل گشایش یافت. سفیر امریکا در کابل، جیمز کننگهم در مراسم گشایش این پروژه گفته: این بزرگترین پروژه در تاریخ [...] 

معتادان هراتی؛ هنوز هم بی‌سرنوشت اند

منتشر شده در تاریخ 29 مارس 2014 | نظرتان را بنویسید

نوشته شده توسط محمد رفیع، سینا- خیابان خواجه علی موفق؛ خیابانیست معروف که در قلب شهر هرات قرار دارد. اما، آنچه بیش از هر چیز دیگری در آنجا چشمان تان را جذب می‌کند، حضور برخی افرادیست که با موی‌های ژولیده در کناری غلتیده اند و یا هم مواد [...] 

واکنش هراتیان به روزنامه شرق ایران؛ مانع ساخت سد«سلما» نشوید

منتشر شده در تاریخ 02 نوامبر 2013 | نظرتان را بنویسید

ساخت سدی بر آب‌های هریرود، برخی از روزنامه‌نگاران ایرانی را حالا بلای جان مهاجران افغان در آن کشور ساخته است. روزنامه شرق ایران در تازه‌ترین شماره‌اش از آن کشور خواسته است که ایران قدرت بزرگی(مهاجران ملیونی افغان) را در دست دارد و [...] 

«ایران حق دخالت در مورد امضا سند امنیتی افغانستان و آمریکا ندارد»

منتشر شده در تاریخ 24 اکتبر 2013 | نظرتان را بنویسید

امضای موافقت‌نامه امنیتی میان افغانستان و امریکا این روزها نه تنها بر سر زبان‌ها در رسانه‌ها و مردم این کشور است، بلکه ایران همسایه غربی افغانستان را ناخشنود و نگران ساخته است.  

پدیداری امیدواری‌های تازه در بهبود روابط آمریکا و ایران

منتشر شده در تاریخ 07 اکتبر 2013 | نظرتان را بنویسید

«من می خواهم به مردم آمریکا بگویم: از جانب مردم ایران برای مردم آمریکا صلح و دوستی آورده‌ام.» این سخنی بود که دکتور حسن‌روحانی، رییس‌جمهور ایران، در گفت‌وگوی با یکی از رسانه‌های آمریکایی بیان داشته است.  

درایران با«اعتدال»اعدام می‌کنند؛ اعدام بیش از 50نفر در یک ماه

منتشر شده در تاریخ 26 سپتامبر 2013 | نظرتان را بنویسید

هم‌زمان با سخنان روحانی در سازمان ملل و دعوت از جهانیان برای روی آوردن به «اعتدال» و صلح، ده‌ها تن در ایران به دار مجازات آویخته شدند و تعداد دیگری نیز در صف اعدام به سر می‌برند.    

آگاهان درغرب افغانستان: استخبارات ایران درحملات انتحاری دست دارد

منتشر شده در تاریخ 16 سپتامبر 2013 | نظرتان را بنویسید

آگاهان امور سیاسی و شماری از مردم درغرب افغانستان به این باور هستند که در حمله انتحاری چند روز گذشته بالای کنسول‌گری ایالات متحده آمریکا که منجر به کشته شدن 7تن شد، استخبارات کشورهای همسایه  به ویژه ایران دست داشتند.  

ایران نباید جنگ سوریه را به افغانستان بکشاند

منتشر شده در تاریخ 10 سپتامبر 2013 | نظرتان را بنویسید

شماری از مردم و آگاهان سیاسی در غرب کشور، نگران این هستند که جمهوری اسلامی ایران جنگ سوریه را به افغانستان بکشاند. این نگرانی‌ها از آن برمی‌آید که مقام‌های ایرانی گفته اند که در صورت حمله به سوریه، کشورهای همسایه را هدف حمله نظامی قرار [...] 

دولت حسن‌روحانی و وضعیت پناهجویان افغان

منتشر شده در تاریخ 04 سپتامبر 2013 | نظرتان را بنویسید

 یک بار دیگر حکومت ایران پناهجویان افغان را تحت فشار قرار داده است تا هرچه زودتر از ایران خارج شوند. طبق اخطار ایران تمام اتباع افغان که به صورت غیرقانونی در ایران زندگی می کنند باید تا پانزدهم شهریورماه خاک این کشور را ترک کنند.  

بی‌کاران تحصیل‌کرده در ایران روزبه‌روز افزایش می‌یابد

منتشر شده در تاریخ 03 سپتامبر 2013 | نظرتان را بنویسید

 طبق آمار متوسط درصد بیکاری در بین تحصیل‌کردگان جمهوری اسلامی ایران دو برابر درصد بیکاری در افرادی با تحصیلات پایین یا بی‌سواد است.