دومین کارگاه شیشه‌سازی در هرات ساخته می‌شود

منتشر شده در تاریخ 12 Apr 2014 | نظرتان را بنویسید

محمد رفیع سینا- شیشه‌های لاجوردی رنگ هراتی، آرام آرام رنگ‌ش را در این ولایت باخته، شیشه‌هایی‌که از بالای پنجاه سال به این‌سو تزیین خانه‌های مردم بوده. بنیان‌گذار صنعت شیشه سازی در این ولایت است و ریشش را پای کوره‌ سپید کرده. مشتریانش [...] 

63 ماین روب دفتر هیلوترس از بند آدم ربایان در هرات آزاد شدند

منتشر شده در تاریخ 22 Jan 2014 | نظرتان را بنویسید

حدود 63 کارمند ماین پاکی هیلوترس که از سوی طالبان درولسوالی پشتون زرغون هرات ربوده شده بودند آزاد شدند. عبدالرووف احمدی سخنگوی پلیس هرات گفت که صبح سه شنبه کارمندان شرکت ماین پاکی “هیلوترس” درمنطقه (ماروای) ولسوالی پشتون زرغون [...] 

مسوول ناحیه چهارم شهرداری هرات را افراد نامعلوم کشتند

منتشر شده در تاریخ 05 Jan 2014 | نظرتان را بنویسید

مسوول ناحیه چهارم شهرداری هرات، یلدا وزیری از سوی افراد تفنگدار نا معلوم هنگامی‌که از سوی وظیفه‌اش به خانه می‌رفت، به ضرب گلوله کشته شده است.  

اتحاد انتخاباتی حوزه غرب افغانستان؛ افغان‌ها انتخابات شفاف می‌خواهند

منتشر شده در تاریخ 18 Dec 2013 | نظرتان را بنویسید

اتحاد انتخاباتی حوزه غرب افغانستان که چندی پیش در هرات اعلام موجودیت کرد، قرار است در شفاف برگزار شدن انتخابات 93 نقش داشته باشد و بکوشد تا افراد شایسته را به‌جای افراد کم‌سواد در مقام‌های بلند دولتی جایگزین کند.  

75 درصد اهالی غور، زیر خط فقر زندگی می‌کنند

منتشر شده در تاریخ 18 Dec 2013 | نظرتان را بنویسید

برخی اهالی ولایت غور هنوز هم با قحطی و مشکلات اقتصادی دست به گریبان اند و برای “سیر کردن شکم شان” از دور دست‌ها به مرکز این ولایت وبرخی ولایت‌های نزدیک، مانند هلمند، نیمروز، فراه،  و هرات، سفر می‌کنند.  

مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت در هرات گشایش یافت

منتشر شده در تاریخ 18 Dec 2013 | نظرتان را بنویسید

مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت درهرات با حضوروالی، کنسول ایالات متحده امریکا ومسوولان رسانه ها وخبرنگاران گشایش یافت. مسولان این مرکز می گویند هدف از ایجاد این مرکزپخش اطلاعات موثق و به موقع ایجاد سیستم پاسخگو وشفاف، رشد ظرفیت های مطبوعاتی [...] 

مدیر مبارزه با مواد مخدر هرات: 49 بسته هرویین را به‌دست آوردیم

منتشر شده در تاریخ 15 Dec 2013 | نظرتان را بنویسید

مدیریت مبارزه با مواد مخدر ولایت هرات از کشف وضبط  49 بسته مواد مخدر نوع هرویین خبر میدهد. فقیرگل امینی، مدیر مبارزه با مواد مخدر ولایت هرات گفت این محموله از قریه قدوس آباد ولسوالی کهسان کشف وبدست پولیس افتاده است وبه اتهام قضیه یک نفر [...] 

یک مکتب در ولایت غور از سوی جاپان ساخته شد

منتشر شده در تاریخ 15 Dec 2013 | نظرتان را بنویسید

مکتبی در چغچران، مرکز غور، به‌کمک مالی کشور جاپان به هزینه 9 میلیون و 800 هزار افغانی ساخته شد و کلید آن به‌دست مقام‌های معارف این ولایت داده شد.  

افزایش خشونت علیه زنان در هرات

منتشر شده در تاریخ 14 Dec 2013 | نظرتان را بنویسید

آمارخشونت علیه زنان افزایش و از خودسوزی‌ها کاهش یافته است.  ماریا بشیر، ریسس سارنوالی هرات این موضوع را  دریک کنفرانس خبری دردفتر کارش بیان کرد.  

لب و بینی ستاره هراتی را همسرش برید

منتشر شده در تاریخ 14 Dec 2013 | نظرتان را بنویسید

مردی در ولسوالی انجیل هرات، پنجشنبه شب (21 قوس) همسر 30 ساله‌اش را نخست لت و کوب کرده، سپس با چاقو بینی و لب وی را بریده است.